Finansowe korzyści

Teczka Inwestora Budowlanego a finansowe korzyści i zabezpieczenia

 

*Ubezpieczenie OC kierownika budowy

Prawidłowo zawarta umowa z kierownikiem budowy pozwoli łatwiej wyegzekwować odszkodowanie z obowiązkowego ubezpieczenia OC kierownika budowy; suma ubezpieczenia wynosi równowartość 50 000 Euro.

 

**Ubezpieczenie OC inspektora nadzoru inwestorskiego

Inwestor może ustanowić inspektora nadzoru inwestorskiego dla lepszej kontroli budowy. Ustanowienie inspektora i zawarcie z nim prawidłowej umowy nie tylko gwarantuje inwestorowi dodatkową kontrolę techniczną, ale także umożliwia skorzystanie z obowiązkowego ubezpieczenia OC takiego inwestora w razie błędów popełnionych przez wykonawców; suma ubezpieczenia wynosi równowartość 50 000 Euro. Do zakupionej Teczki Inwestora Budowlanego "Kiedy buduję dom..." i "Kiedy remontuję dom z pozwoleniem na budowę..." nasi Klienci otrzymują gratis wzór umowy z inspektorem nadzoru inwestorskiego; po zakupieniu Teczki umowę przesyłamy na podany adres e-mail.

 

***Oszczędność na materiałach

Jeżeli wykonawca korzysta z materiałów dostarczanych przez inwestora, określa on ich potrzebną ilość, uwzględniając w nich pewien zapas. Zapas ten ma służyć zastąpieniu elementów, które uszkodziły się w transporcie lub podczas ich montowania. Jeśli przyjmiemy, że w budżecie budowy domu wynoszącym 400 000 zł., 220 000 zł. stanowi koszt materiałów, przy ograniczeniu zapasów o 3% możemy zaoszczędzić 6 600 zł. Precyzyjnie sformułowane zapisy umowy z wykonawcą mobilizują wykonawcę do starannego obliczania potrzebnych produktów.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl